Moda Nedir, Ne Değildir?

Moda Nedir, Ne Değildir?

Moda her dönem kendi trendlerini pazarlayan bir sektör haline gelmiştir. Vitrinlerde sergilenen, ünlüler tarafından giyilen kıyafetleri almak ve giymek için çoğu zaman can atarız. Bu istek ise bazen biz kadınları hataya sürükler. Çünkü her birimiz farklıyız. Bedensel farklılıklarımızla birlikte, tarzlarımız, zevklerimiz ayrı ayrı. İşte bu yüzden tam da şu anda, tarihin en klişe cümlelerinden birini kullanıp, « Moda, kişinin kendine yakışanı giymesidir» diyeceğim. Söylemesi kolay da kendimize yakışanı nasıl bulacağız diyenlere küçük tüyolar da bizden gelsin.

taytTAYTLAR!

Ah ne rahatlar dediğinizi duyar gibiyim. Taytlar gardolaplarımıza girdiği 80’li yıllardan beri günlük yaşamımızın değişmez parçası oldu.

Önceleri siyah, kahverengi, gri ve beyazı çıkan taytların şimdi istediğiniz her rengini bulmak mümkün. Fakat yaptığınız kombinasyonlara çok dikkat edin. Özellikle renkli bir tayt seçimi yaptıysanız üst giyiminizde onlarca renk olmamasına dikkat edin.

Resim4KARMAKARIŞIK MI? DİKKAT!

Birbirinden farklı, zıt desenleri bir arada kullanmak bu sezon moda. Ancak bunu uygulamak gerçekten de cesaret istiyor. Kocaman desenlerle küçük desenleri birbirleriyle tamamlamak, farklı geometrik desenlerle baştan aşağıya kontrast yakalamak iddialı görünmeyi gerektiriyor. Ancak vücudunuz müsait değilse büyük ve göz alıcı desenleri uzak, hatta çok uzak durun. Mümkün olduğunca tek desenli parçalar giymeye çalışın, örneğin çizgili bir pantolonu tek renk, düz tişörtle tamamlayın veya çiçekli, geometrik desenli bir gömleği kot pantolon ile giyin. Üstünüz desenliyse altınız desensiz, düz renk olmalıdır ya da bunun tam tersi.

gökkuşağı

GÖKKUŞAĞI OLMAMAK İÇİN;

Gökkuşağında,  kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, lacivert, mor renkleri birlikte görmek bize haz verse de, giyimde aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Özellikle 70’lerin modasındaki, romantizmin ve naturel renklerin hakim olacağı 2015 yazında hata yapmak istemiyorsanız klasik renklerden şaşmamanızı tavsiye ederiz. Kıyafetinize renk katmanızda bir sakınca yok, ancak çok renkli giyinmek tarz olmak anlamına gelmez, aksine kötü görünmenizi sağlar. “Renklerden vazgeçemem “ diyenlere etkili bir öneri; en fazla üç renk kullanarak görünümünüzü canlandırmanız mümkün.

takıTAKIP TAKIŞTIRMA VAKTİ

Adım adım her şeyi doğru yaptınız, aynaya şöyle bir baktınız  ve “Bir şeyler eksik “ deyip aksesuar seçimine başladınız. Dikkat:  Aksesuar pastanın kreması gibidir. Harika bir görüntü katabileceği gibi tüm lezzetin önüne de geçebilir. Aksesuar seçimlerinde trendlere takılıp kalmadan kıyafetimize, renklere uygun taşıyabildiğiniz aksesuarlar tercih etmeliyiz.

ENİNE –  BOYUNAenine boyuna

Kış mevsiminde hepimiz yemenin ölçüsünü biraz kaçırır, kalın kıyafetler giymenin rahatlığı ile fazlalıkları kolayca saklarız. Ancak önümüz yaz ve henüz verilmeyi bekleyen 3-5 kg fazlamız varsa  enine desenlerden uzak durmalıyız. Kullanılması durumunda vücut çok daha geniş görünecektir. Çizgili, dikine ya da minik desenler kullanmak daha doğrudur.

btm bi ton mutlulukEN GÜZELİ SİZSİNİZ 🙂

Bu da nereden çıktı dediğinizi duyar gibiyim: İnsanın en güzel aksesuarı yüzümüzde tebessüm ve özgüvendir. İşte nedenle, şimdi giysilerimizin üzerine kocaman bir gülümseme ekleyip “ En güzeli benim” diyelim.

Bi ton mutluluk dileğiyle…